Home News‎ > ‎

Computer Practical Timing

posted Oct 2, 2013, 10:06 PM by Sonam Leki

Timing for Computer Practical Examination-2013

6:00 am :                               Reporting Time for GROUP I

6:10 am :                                Enter the Hall for GROUP I

6:15 am – 6:30 am :             Reading Question Paper

6:30 am - 8:30 am :              Writing time (2 hours)

8:40 am :                                Entering Time for GROUP II

8:45 am – 9:00 am :            Reading Question Paper

9:00 am – 11:00 am :          Writing time (2hours)

11:10 am :                             Entering Time for GROUP III

11:15 am – 11:30 am:         Reading Question paper

11:30 am – 1:30 pm :          Writing Time (2 hours)

1:40 pm :                                Entering  Time  for GROUP IV

1:45 pm – 2:00 pm :            Reading Question Paper

2:00 pm – 4:00 pm:             Writing Time (2 hours)


 

Group I

 

 

Group II

 

 

 

SL

Name

Sec

 

SL

Name

Sec

1

Dorji Tshering

XD

 

1

Amir Gurung

XC

2

Karma Nidup

XD

 

2

Dawa Dema

XC

3

Kinley Dorji

XD

 

3

Dorji Thinley

XC

4

Kinzang Lhamo

XD

 

4

Nima Choden

XC

5

Leki Dema

XD

 

5

Nima Wangdi

XC

6

Monika Pakwal

XD

 

6

Sangay Dorji

XC

7

Ngawang Yeshi

XD

 

7

Sangay Wangmo

XC

8

Rinzin Tshomo

XD

 

8

Kunzang Thinley

XD

9

Sangay Dorji

XD

 

9

Sonam Phuntsho

XC

10

Sonam Phuntsho

XD

 

10

Sumitra Tamang

XC

11

Sonam Yuden

XD

 

11

Norbu Lhamo

XA

12

Talman Gurung

XD

 

12

Tshering Yangki

XC

13

Tezin Wangmo

XD

 

13

Tshering Yeshi

XC

14

Tshering Wangchuk

XD

 

14

Ugyen Drukpa

XC

15

Tashi Dendup

XC

 

15

Yangchen Lhamo

XC

16

Yenten Wangchuk

XC

 

16

Neeta Sherpa

XB

 

 

 

 

 

 

 

 

Group III

 

 

Group IV

SL

Name

Sec

 

SL

Name

Sec

1

Dadi Ram

XB

 

1

Choki Dawa

XD

2

Jigme Wangcuk

XB

 

2

Dorji Rinchen

XA

3

Karma Tamang

XB

 

3

Dorji Wangmo

XA

4

Karma Yangchen

XB

 

4

Karsang

XA

5

Lungten Dema

XA

 

5

Khina Maya

XA

6

Ugyen Tenzin

XA

 

6

Leki Wangchuk

XB

7

Nima Choden

XB

 

7

Sonam Gyeltshen

XC

8

Pema Rinchen

XB

 

8

Pem Tshering

XA

9

Pema Tshomo

XB

 

9

Pema Dema

XA

10

Rinchen Lhazom

XB

 

10

Pema Norbu

XA

11

Rinzin Dorji

XB

 

11

Rinzin Nima

XA

12

Sangay Wangchuk

XB

 

12

Tashi Wangmo

XA

13

Shanti Ram

XB

 

13

Thukten Norbu

XA

14

Sonam Tobgay

XB

 

14

Tshering Lhaden

XA

15

Tenzin Wangdi

XB

 

15

Ugyen Lhamo

XA

16

Dago Rinchen

XA

 

 

 

 


Subject Teacher                                                  Exam Committee

Comments